Чим підлити розсаду, щоб вона швидко пішла у ріст та була міцною

Калій, фосфор та азот — основні речовини, якими потрібно підгодовувати будь-яку розсаду. Однак, їй також дуже потрібен йод, який підвищує імунітет саджанців й захищає їх від хвороб. Без нього саджанці не зможуть нормально рости та в майбутньому не дадуть гарного врожаю.

Пропонуємо дізнатися в яких випадках слід вносити йод та як зрозуміти, що розсада потребує саме його.

Нестача йоду

Якщо розсаді недостатньо йоду, то її листя стають блідими, а стебла можуть витягувати. Однак, головне, не переплутати з дефіцитом сонячного світла. Також, саджанці починають часто хворіти та в’янути. І якщо не підживити розсаду йодним розчином, то вона може загинути.

Культури, які потрібно підживлювати йодом

Йодне підживлення чудово впливає на томати, перці, огірки, капусту, а ще на кущі полуниці.

Підживлення йодним розчином необхідне для:

  • Швидкого зростання сходів та раннього початку цвітіння;
  • Захисту розсади від хвороб та шкідників. Обробка йодною водою вбиває спори патогенних грибків, які є збудниками багатьох хвороб розсади — фітофтороз та гниль;
  • Покращення якості, імунітету та врожайності рослин;
  • Зупинки витягування стебел та лікування блідих й в’ялих листків.

Підживлення йодом

  1. Кореневе підживлення слід проводити тоді, коли на розсаді з’являться перші справжні листочки. Таке підживлення одночасно знезаражує ґрунт. Для приготування розчину необхідно розвести 3 краплі йоду у 10 л. води.
  2. Позакореневе підживлення чудово захищає розсаду від різних грибків та нападу шкідників. Для приготування розчину потрібно розвести 1 краплю йоду у 3 л. води.

Читайте також