Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Що робити з тюльпанами, якщо вони вже відцвіли: важливо знати кожній господині

Після квітнення на рослині опадають пелюстки й починає дозрівати насіння. Цього допустити не можна, бо всі поживні речовини не будуть потрапляти на відрощення додаткових цибулин, а на дозрівання насіння. Тому, відразу після цвітіння зріжте квітконоси на кущі.

Якщо цибулини не викопувати, то вони з кожним роком будуть все глибше опускатися на глибину в землю. На наступний рік молоді паростки потребуватимуть більших зусиль для проростання чи не зможуть взагалі прорости й загинуть.

В теплому регіоні, коли тюльпани цвітуть вже в квітні, можна викопувати з подальшою посадкою тюльпанів один раз на 2-3 роки.

В холодному кліматі з холодною зимою викопують тюльпани коли повністю пожовкне надземна частина рослини. Викопані цибулини мають бути вкриті коричневими лусочками, що означає про їх зрілість.

Зберігати цибулини потрібно упродовж зими при температурі +20..+230С. Якщо ж садити цибулини тюльпанів в цьому році, то це потрібно робити наприкінці серпня до середини вересня, щоб вони добре вкоренилися до настання холодів та уникли зараження грибковою хворобою й шкідниками.

Перед посадкою цибулин тюльпанів, за 14-21 день до цього підготуйте землю на клумбі. Заправте її мінеральним добривом та ретельно перекопайте її.

Спочатку добре огляньте цибулини, з ознаками хвороби та пошкодження приберіть, а здорові екземпляри обприскайте від грибка й шкідників.

Візьміть будь-який протигрибковий засіб та обприскайте ним цибулини, дайте підсохнути й посадіть їх на 3 висоти цибулини в землю на відстані 10 см одна від одної.

Читати також

03.07.2022 Три помилки городників, які призводять до пустоцвітів на огірках

Причини переважання пустоцвіту на огірках можуть мати природний характер. Наприклад, якщо для посіву використане занадто молоде насіння або посадковий матеріал узятий від гібридів. Однак з боку городників теж зустрічаються помилки, що призводять до відсутності жіночих квіток, з яких формується зав'язь. Три типових неправильних дії — посадка огірків в тіні, порушення режиму поливу, незбалансовані підгодівлі, інформує Ukr.Media.