Як господиням отримати щедрий врожай огірків із грядки: нюанси вирощування

Ілюстративне фото

Огірки ростуть соковитими і рівними? Якщо так, то це означає, що їм комфортно, все їх влаштовує. А ось кривий і кособокий плід "дорікає" в тому, що ви пропустили термін поливу. Огірок, що має форму груші, потовщений знизу, сигналізує про нестачу калію, інформує Ukr.Media.

Що потрібно знати тим, хто береться за вирощування огірків.

Обробка огірків

Огірки — одна з найулюбленіших культур у багатьох дачників. Хто ж не любить ласувати цими соковитими, хрусткими і ароматними овочами! Але при вирощуванні вони бувають примхливі і вибагливі.

Для плодоношення огіркам потрібен калій, для зелені — азот, а для росту — фосфор. Ну і про кальцій не забуваємо! А ще зеленці ну дуже люблять розчин з йодом.

З цього випливає, що огірки потрібно підгодовувати! І ще дуже важливо регулювати полив. Наприклад, занадто вузьким в середині плодам огірків може просто не вистачати води, або вона занадто холодна для цього. Тому важливо заздалегідь набирати воду в баки, щоб дати їй нагрітися (особливо якщо вона зі свердловини).

Якщо ж не можете поїти огірки регулярно, викладіть з обох сторін гряди смуги болотного моху-сфагнуму шириною близько 10 сантиметрів. Цей мох відмінно притягує вологу, якою він «ділиться» з сусідами по грядці. До речі, дана фішка з мохом допоможе ще й захистити зелених красенів від недуг, бо сфагнум має бактерицидні властивості.

Після появи сходів у фазі розвитку (3, а то і 4 листочки) огірки варто обробити ось таким розчином: у відро води додайте 30 крапель йоду. Потім влийте літр молока і всипте 20 грамів господарського мила. Обприскування таким складом можна проводити через кожні 10 днів.

Можна і без молока, на воді проводити обробку. Потрібно 1 чайну ложку йоду і 2-3 столових ложки густого розчину з господарського мила розвести на відро води. Раз в 7-10 днів обробляйте так по листу знизу і зверху. Ну а якщо дощі, то раз в 3 дні!

Також можна і потрібно обприскати і полити огірки розчином молочної сироватки: 1 літр сироватки на 5 літрів води. І ще один метод: з вечора замочити 100 граммову пачку дріжджів у відрі води. Вранці додайте чайну ложку йоду і окропіть цим розчином огірки. Цим розчином обробляти грядки кожні 2 тижні, і до осені огірки і бадилля збережуться зеленими!

Підгодовуйте огірки поступово, в невеликих кількостях, але часто. Це сприятиме кращому засвоєнню поживних речовин. Добрива краще вносити в рідкому вигляді, поливаючи під корінь. Це обов'язково треба робити після поливу або дощу, у вечірній час або в похмуру погоду.

Обробка огірків буде успішною, якщо вирощувати їх за чотирма складовими: досить калію, кальцію, азоту і фосфору. А як наситити цими елементами огіркові рослини, ви вже знаєте. Рекомендуємо зберегти дані поради. Повірте, вони стануть в нагоді на дачі неодноразово!